PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=74}

Joe Black

Meet Joe Black
7,6 277 488
ocen
7,6 10 1 277488
5,9 25
ocen krytyków
Joe Black
powrót do forum filmu Joe Black

Wycięte sceny

ocenił(a) film na 10

Bardzo lubię sobie po obejrzeniu filmu zajrzeć do scenariusza i poszukać nie których interesujących fragmentów/cytatów itp. Ostatnio bardzo poruszyła mnie ta scena w biurze Billa, kiedy rozmawia z Joe o swojej byłej żonie. Joe je wtedy kanapkę z jagnięciną na zimno. Potem Bill opowiada mu, że to właśnie dzięki Joan(jego zmarłej żonie) polubił takie przysmaki, mówi o tym jak odeszła, jak była ubrana podczas ich pierwszego spotkania.
Jak ktoś nie kojarzy sceny to tutaj jest link :https://www.youtube.com/watch?v=FgvWU1kj0oY
Pod koniec tej sceny do drzwi puka Drew i że tak powiem "psuje" nastrój. Jednak potem z ciekawości spojrzałem do scenariusza i tam jeszcze jest kontynuacja przemowy Williama. Tutaj wklejam kawałek scenariusza z tą sceną;
PARRISH
She had on this little blue suit --
with a little white collar that had
little red piping on it --

Joe is riveted on Parrish ow, Parrish aware of him, has
paused.

PARRISH (cont'd)
You could have put her under glass
and I would have just stood and
looked at her. But when she spoke
-- I loved the sound of her voice
and her laugh --
(a moment)
-- I couldn't get enough of her --
and gradually -- or maybe it wasn't
gradually -- I realized I couldn't
live without her.

A KNOCK, the door opens and Drew enters, looks at Parrish,
then at Joe, stands poised in the doorway.

DREW
May I interrupting?

W filmie Drew puka gdy William kończy opowiadać o ubiorze swojej żony, natomiast w scenariuszu dodaje jeszcze parę zdań. I teraz mam do Was pytanie czy nie które sceny zostały wycięte? Szukałem w internecie coś na ten temat i okazało się, że reżyser musiał skrócić niektóre sceny, żeby zmieścić się w 180 minutach. Jeśli to jest prawda to czy wie ktoś gdzie takie sceny można znaleźć?O ile w ogóle są dostępne.

ocenił(a) film na 9
adas96

Ja mam na DVD z czasopisma "Gala" i przy odtwarzaniu jest podany czas 2:52:48 a na okładce 173 minuty.
Przed chwilą obejrzałem film na stronie CDA i czas jego trwania to 3:00:32 czyli ponad 180 minut. Więc różnica wynosi ok. 7 minut, ale nie zauważyłem różnicy w treści.
Obejrzałem na CDA, bo nie miałem akurat pod ręka płyty. Później ją wygrzebałem i zauważyłem różnicę na początku filmu gdzie podczas odtwarzania płyty logo "Universal" pokazuje się trochę dłużej niż w wersja ze strony CDA. Dalej nie sprawdzam, więc nie wiem gdzie może być coś ucięte.
Co do sceny z opisem żony i Drew, to nie ma żadnej różnicy w obu plikach. Oba pliki są z lektorem.
Być może istnieje jeszcze jakaś wersja reżyserska, gdzie jest więcej scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones